Współczesne administrowanie i zarządzanie w instytucjach i podmiotach gospodarczych | PDF

10,00 


Format książki: PDF
Autor: praca zbiorowa
Redakcja: Roman Gawrych
Rok wydania: 2023
Liczba stron: 314

 

Ze spisem treści książki można się zapoznać po kliknięciu w poniższy link:
Spis treści_Współczesne administrowanie i zarządzanie w instytucjach i podmiotach gospodarczych

 

Pełny tytuł książki to Współczesne administrowanie i zarządzanie w instytucjach i podmiotach gospodarczych. Wybrane zagadnienia w opracowaniu absolwentów studiów podyplomowych Master of Business Administration (MBA) na poziomie Menedżer Administracji Publicznej zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Społeczno-Ekonomiczną w Gdańsku. Autorami poszczególnych artykułów w książce są, jak wskazuje tytuł, słuchacze studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej.

We wstępie do publikacji, autorstwa dr. Romana Gawrycha, rektora WSSE, czytamy: „Przygotowane przez słuchaczy opracowania poszczególnych tematów stanowią główną część niniejszej publikacji, której głównym celem było wzbudzenie zainteresowania poruszaną w niej tematyką w kontekście podjęcia dalszych związanych z nią studiów w ramach szeroko pojętego kształcenia ustawicznego. Treści przygotowane przez słuchaczy zostały pogrupowane stosownie do podjętej tematyki i zamieszczone w pięciu różnych rozdziałach:

  • Rozdział I. Niektóre uwarunkowania procesu zarządzania organizacją
  • Rozdział II. Wybrane aspekty zarządzania instytucjami (organizacjami) o charakterze publicznym
  • Rozdział III. Problematyka przywództwa i odpowiedzialności w zarządzaniu instytucjami publicznymi
  • Rozdział IV. Przykłady skutecznych działań marketingowych w funkcjonowaniu podmiotów gospodarczych
  • Rozdział V. Czynniki wpływające na konkurencyjność i rozwój podmiotów gospodarczych i regionów

Treści poszczególnych opracowań zamieszczone w kolejnych rozdziałach, jak już podano wcześniej, studenci przygotowali samodzielnie, konsultując z osobami odpowiedzialnymi za organizację studiów. Mieli oni dosyć dużą dowolność, co do sposobu prezentacji podjętego zagadnienia, zarówno od strony merytorycznej, jak i technicznej, na przykład w zakresie wykorzystania literatury, czy aktów prawnych oraz sposobu ich wykazania. Podobnie było w przypadku prezentacji wybranych przez słuchaczy pojęć i terminów związanych z tematyką studiów. Łącznie w publikacji zamieszczono sto opisów takich zagadnień, które dotyczyły wszystkich bloków kształcenia. Słuchacze prezentując poszczególne pojęcia najczęściej korzystali z takich publikacji, jak: P. F. Drucker, Zarządzanie w XXI wieku, J. Hausner, Zarządzanie publiczne, T. Majdan, Regionalna polityka społeczno-gospodarcza, A. Król, A. Ludwiczyński, Zarządzanie zasobami ludzkimi. Tworzenie kapitału ludzkiego organizacji, W. Pomykało, Komunikacja interpersonalna, Encyklopedia pedagogiczna pod red. W. Pomykało, P. Kotler, Marketing, W. Griffin, Podstawy zarządzania organizacjami, K. Lisiecka, Nowe koncepcje w publicznym zarządzaniu samorządowym

Na całość opracowania składa się jeszcze zakończenie, w którym zawarto między innymi treści podsumowujące organizację studiów i kierunki pożądanych działań w tym zakresie, by ich organizacja w jak największym stopniu spełniała oczekiwania przyszłych studentów”.

 

Shopping Cart
Scroll to Top